Skyscraper large

تعبیر خواب مصباح؛ پیوستن احمدی‌نژاد به امام زمان

dg54ez63z-سراج پورعزیزی-seraj poor azizi

سراج پورعزیزی

مدح و ثنای احمدی نژاد از سوی سخنگوی دولت تازگی ندارد. آغازگر این ماجرا کسی نبود جز آیت الله مصباح یزدی؛  آنجا که مصباح یزدی در یکی از جلسات خود، به نقل از مستمعی می گوید که «قبل‌ از برگزاری‌ مرحلۀ‌ اول‌ انتخابات‌ به‌ محضر یکی‌ از علمای‌ اهواز رسیدم‌. ایشان‌ گفت‌: نگران‌ نباشید، احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور می‌شود. ایشان‌ گفته‌ بود که‌ شخصی‌ شب‌ بیست‌ و سوم‌ ماه‌ رمضان‌ در حال‌ احیاء پیش‌ از نیمه شب‌ به‌ خواب‌ می‌رود. در خواب‌ به‌ او ندا می‌شود که‌ بلند شو برای‌ احمدی‌نژاد دعا کن‌، وجود مقدس‌ ولی‌عصر (عج‌) دارند برای‌ احمدی‌نژاد دعا می‌کنند.” 

جنتی اما از غافله متملق ها عقب نماند و در یکی از خطبه های نماز جمعه  به نقل از یکی از دوستان خود گفت: ” سوار تاکسی شده بود و راننده تاکسی گفته بود من می‌خواهم به آقای احمدی‌نژاد رأی بدهم؛ زیرا مادرم که چند سالی است مرده دیشب به خوابم آمده و گفته به احمدی‌نژاد رأی بده.” 

مدتی بعد از انتخابات، مصباح یزدی ، احمدی‌نژاد را “مشحون‌ به‌ کرامات‌ و معجزات‌” دانست که “آثارش‌ در علاقۀ‌ بیشتر مردم‌ به‌ دین‌ و اندیشه‌های‌ اسلامی‌ ظهور یافته‌، مرتبه‌ای‌ از مراتب‌ چیزی‌ است‌ که‌ در زمان‌ پیامبر اسلام تحقق‌ پیدا کرد و ان‌شاءالله مرتبۀ‌ کاملش‌ در زمان‌ ظهور حضرت‌ ولی‌عصر تحقق‌ خواهد یافت.” 

و حالا نوبت رحیمی بود که برای تغییر موقعیت شغلی چاپلوسی آغاز کند، رحیمی در زمان ریاست بر دیوان محاسبات در مورد احمدی نژاد می گوید: “احمدی‌نژاد یوسفی است که خداوند او را از دل چاه بیرون کشیده و به ملت هدیه داده است”.و یا جند روز بعد چنین می گوید:”در سوریه یکی از مسلمانان به من گفت که من معتقدم اگر بنا بود بعد از پیامبر، پیامبری دیگر بیاید، آن احمدی‌نژاد بود.” 

نکته عجیب اینکه غلامحسین الهام در واکنش به مجیز گویی رحیمی این چنین گفت: “باید به دهن متملق و چاپلوس خاک پاشید.”هر چند بعدها  الهام و همسرش هم به جمع این متملق‌ها پیوستند تا جایی که همسر الهام، فاطمه رجبی با انتشار کتاب “احمدی نژاد، معجزه هزاره سوم ” به پیشواز متملق ها شتافت. 

در سوم تیر ١٣٩٢ در خلال مراسم بزرگداشت از مدیریت احمدی نژاد، غلامحسین گفت: “انشاءالله احمدی‌نژاد در رجعتی دیگر همراه با حضرت مهدی (عج) اهداف حکومت مطلوب را پیگیری خواهد کرد.» 

سخنان الهام چنان واکنشی در میان رسانه‌ها، محافل سیاسی برانگیخت که دفتر سخنگوی دولت ناچار شد این اظهارات را تکذیب کند. این در حالیست که غلامحسین الهام مدعی شده است که سخنان وی از سوی رسانه‌ها تحریف شده، اما خبرگزاری “مهر” نوار کامل سخنان وی را منتشر کرده است. 

پیشتر نیز الهام، آیت الله خامنه ای را به خدا و احمدی‌نژاد را به یوسف پیامبر تشبیه کرده و گفته بود: ” آقا اگر حمایت از احمدی‌نژاد نمی‌کرد مشکلات دیگری پیش می آمد. 

اما حسن روحانی در تاریخ ٣٠ بهمن ٨۶ در مراسم درگذشت آیت‌الله توسلی با استناد به موضع آیت الله  خمینی در خصوص ترویج خرافه، واکنش تندی نشان داد و گفت: ” از خرافه بپرهیزید. این چه بازی است که ما اینقدر مردم را عوام فرض کرده‌ایم؟ می‌ترسم که فردا مهر امام زمان را هم درست کنند و به مردم نشان دهند. اگر لازم باشد همه جزییات را برای مردم خواهیم گفت. عده‌ای وقتی نماز می‌خوانند. جلوی خود یک جانماز خالی پهن می‌کنند و می‌گویند این را برای امام زمان گذاشته‌اند یا در سر سفره یک بشقاب غذا برای امام زمان می‌کشند یا شنیده‌ام که می‌گویند فلان جلسه مهم را روز جمعه بیندازید تا با حضور” آقا” تصمیم بگیریم. این چه بازی است و چه خرافاتی است که راه افتاده است.” 

آنگاه که احمدی‌نژاد در مقابل حجم عظیم تملق مواجه  می شود و برای اینکه از غافله عقب نماند در دیدار با آیت اله جوادی آملى می‌گوید: “روز آخر بعد از اجلاس سازمان ملل که داشتیم می‌رفتیم تهران یه نفر از همین جمع اومد به من گفت: وقتی تو شروع کردی بسم الله٬ اللهم را گفتی من دیدم یک نوری تو را احاطه کرده بود”  

ماجرای پایان ناپذیر ستایش از احمدی نژاد، این بار اما به سمت استوره های تاریخی ایران سوق داده می شود. در شهریور ١٣٨٩ احمدی‌نژاد لقب “کوروش زمان” را از حمید بقایی می گیرد. کسی که  ادعا دارد حکم خود را از حضرت ولی‌عصر(عج) و عنایات خاصه حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا دریافت کرده است، رئیس سازمان میراث فرهنگی در روزهایی که “مکتب ایرانی” فصاحت عاری از بلاغت فرقه احمدی‌نژاد شده بود، او را کوروش زمان می نامد می گوید: ” احمدی‌نژاد با مواضعی که در مقابل آمریکا در سازمان ملل گرفته، کوروش زمان است.” اما این کوروش پس از یک سال به “محمود کبیر” تبدیل می شود، آنگاه که استاندار گیلان در حضور احمدی‌نژاد می گوید: ” قبلاً در دنیا ایران را به کوروش کبیر می‌شناختند ولی الان به “محمود کبیر” می‌شناسند.”  

فرزاد جمشیدی مجری متهمِ صدا و سیما نیز احمدی‌نژاد را فاتح دل‌ها نامیده و از او خواسته بود تا “به شیوۀ پیغمبر محبوب خدا” دشمنانش را که در جریان انتخابات ٨٨ به او توهین کرده بودند ببخشد. او نوشته بود: “شما که کعبه دلها را فتح کرده‌اید بیایید با “نژاد احمدی” خود عطر انقلاب گل محمدی را هم به مشام برسانید.” هم او بود که در برنامه دیگری ادعا کرد: “بخشی از اظهارات گزارش سفر به نیویورک احمدی نژاد در خبرگزاری فرانس٢۴منتشر شده، حدود ٢میلیارد و ٢٠٠میلیون کامنت درج شده است.”

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large