Skyscraper large

افطار ماه رمضان با خرماى ۹۰۰۰ تومانی

96z8e7r98z4g6دبیر انجمن خرما از قیمت ۹۰۰۰ تومانی هر کیلوگرم خرما در ماه رمضان خبر داد و گفت: قیمت منطقی برای هرکیلوگرم خرما در بازار مصرف ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان است و باید بر قیمت‌های غیرمنطقی که سود آن به جیب عده‌ایی دلال می‌رود نظارت و کنترل بیشتری صورت گیرد.  

علی اصغر موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: با توجه به اینکه خرمای عرضه شده در ماه رمضان امسال محصول ذخیره شده سال گذشته است قیمت آن باید با در نظر گرفتن حاشیه سود منطقی و هزینه‌های نگهداری و حمل و نقل تعیین شود اما برخی سودجویان و دلالان امروز بیش از ۳۰۰ درصد سود از این بازار به جیب می زنند.  

وی افزود: هرکیلوگرم خرما در فصل برداشت سال گذشته ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان خریداری شد و برای نگهداری آن کنون نهایتا کیلویی ۱۰۰ تومان هزینه شده است در حالی قیمت عمده فروشی هر کیلوگرم خرما به ۵۵۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان رسیده است و کیلویی ۹۰۰۰ تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.  

دبیر انجمن خرما تاکید کرد: با توجه به اینکه بازار خرما در کشور در اختیار عده ی معدودی قرار دارد و آن ها با نفوذ خود هر کاری که بخواهند می کنند می توان قیمت این محصول را با شناسایی آن ها کنترل کرد.  

موسوی ادامه داد: در کشوری مانند انگلستان اگر تولید ۲۵ درصد هر محصولی در اختیار یک تولیدکننده قرار داشته باشد باید آن تولیدکننده هر ماه گزارش کاملی از تولید، عرضه، قیمت و سود حاصل از فروش خود را به دولت ارائه دهد.  

به گفته وی حداکثر قیمت منطقی برای هر کیلوگرم خرما در ماه رمضان ۴۰۰۰ تومان است و باید نظارت و کنترل بیشتری بر قیمت‌های غیر منطقی خرما در بازار صورت گیرد. 

کاهش قیمت طلا و ارز 

همزمان اما قیمت ارز و طلا نسبت به روزهاى گذشته کاهش چشمگیری یافت. به گزارش ایسنا، پنجشنبه سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۱۶۷ هزار تومان، سکه طرح قدیم یک میلیون و ۱۴۰هزار تومان، نیم سکه ۶۲۰هزار تومان، ربع سکه ۳۹۰هزار تومان و سکه گرمی ۲۷۰هزار تومان به فروش رسید. 

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۱۰۸ هزار تومان، هر مثقال طلا ۴۷۲هزار تومان و انس جهانی۱۳۳۱ دلار و ۸۰سنت قیمت‌گذاری شد. هم‌چنین در بازار امروز هر دلار با قیمت ۳۳۰۰ تومان و هر یورو با قیمت ۴۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد. 

با توجه به قیمت‌های دیروز می‌توان گفت که سکه تمام طرح جدید ۴۸ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۴۵ هزار تومان، نیم سکه ۲۷ هزار تومان، ربع سکه ۱۰ هزار تومان و سکه گرمی ۱۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته‌اند. همچنین قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به دیروز ۷۰۰۰ تومان، هر مثقال طلا ۲۷ هزار تومان و اونس جهانی ۳۹ دلار کاهش قیمت داشته‌اند. 

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large