Skyscraper large
دلدارى مصباح يزدى به هواداران جليلى:

بر مصیبت عاشورا هم باید شکر کرد

dth486rze

عکس از فارس

علی جلالی

محمد تقى مصباح یزدى رهبر جبهه پایداری در جمع هواداران جلیلى گفته است: چه ما بخواهیم و چه نخواهیم دموکراتیک بودن انتخابات یک اصل تلقی شده! با اتهام افراطیگرى، تکلیف از ما ساقط نمى شود؛ نگران نتیجه انتخابات نیستیم؛ حتى بر مصیبت عاشورا هم باید شکر کرد. 

به گزارش وبسایت فرارو، وى همچنین در کنایه اى به محمد باقر قالیباف گفت: تاثیر یعنی این که فردی با کمترین امکانات(سعید جلیلی)، رایی مشابه آن که میلیاردهاخرج‌کرده( قالیباف) بیاورد. 

مصباح با اشاره به موضع رهبر جمهورى اسلامى افزود: معرفی کامل شاخص‌های نامزد اصلح، توسط ایشان برای جامعه مفیدتر خواهد بود، اما با چنین کاری نظام متهم خواهد شد که این انتخابات مهندسی شده و فرمایشی است. 

 مصباح یزدی ادامه داد: بر این اساس اگر دوباره فصل انتخاباتی پیش آمد، باید با همان انگیزه و جدیت شرکت کنیم و نگران نتیجه نباشیم. زیارت عاشورا به ما می‌آموزاند که حتی بر مصیبت عاشورا نیز باید شکر کرد. 

وی تأکید کرد: اگر به وظیفه خود عمل نکنیم، باید منتظر مسخ شدن باشیم، اما نه مسخ ظاهری، بلکه مسخ فکری و روحی که نسبت به انقلاب و اسلام بی‌تفاوت بوده و بیکاری و گرانی به عنوان مهمترین مسأله برای ما قلمداد شود. 

مصباح در واکنش به اتهاماتى که درباره او و پیروانش در جبهه پایدارى مطرح است گفت: این عافیت طلبان و راحت طلبان هستند که نسبت افراط گری را به عده‌ای می‌دهند، اما با دادن این نسبت‌ها تکلیف ساقط نمی‌شود. 

تحلیل انتخابات با ادبیات کیهان 

با گذشت چند روز از پایان یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کشور و اعلام تبریک و خرسندی بسیاری از مقامات داخلی و خارجی نسبت به پیروزی حسن روحانی، اما از گوشه و کنار رسانه های ناکام در انتخابات، با ادبیاتی که ناآشنا نیست علت اصلى پیروزی روحانى در انتخابات را زیر سوال برده و حتی به شکلی در صدد توجیه دوران گذشته و رفتارهای دور از سیاست و عقلانیت پیشین خود شده اند. 

sd96eazzetروزنامه کیهان روز گذشته در مطلبی با عنوان ” ۴ سال جفا در حق یک ملت به خاطر کامیابی یا ناکامی انتخاباتی!” در حمله ای تازه به هاشمی رفسنجانی نوشت: “موضع غیرقابل توجیه هاشمی درباره دو انتخابات ٨٨ و ٩٢ صرفا به خاطر پیروزی یا ناکامی نامزد موردنظر وی، اعتراض‌ محافل رسانه‌ای را برانگیخته است.” 

کیهان با ارجاع خواننده به سایت جهان نیوز می افزاید: “در حالی که افکار عمومی میزان «شبهه آفرینی»‌های هاشمی رفسنجانی در سلامت انتخابات ٨٨ و نقش فرزندانش در آشوب‌های خیابانی را فراموش نکرده است، وی بدون هیچ توضیحی درباره اینکه به چه علت در آن برهه در برابر رای مردم و رئیس‌جمهور منتخب تمکین نکرد، انتخابات اخیر را دموکرات‌ترین انتخابات دنیا توصیف کرده است” 

کیهان در ادامه با اشاره به مطلب منتشر شده در جهان نیوز ضمن تأکید بر اینکه ادعای معترضان در ۴ سال پیش ادعای دروغ بوده، خواستار برخورد جدی تر محاکمه رهبران جنبش شده و نوشت: “با آشکار شدن بیش از پیش ماهیت واقعی مدعیان دروغ تقلب در انتخابات، به نظر می‌رسد باید نسبت به محاکمه سران فتنه ٨٨ به صورت جدی مبادرت شود. چرا که این روزها خیانت بزرگ آنها به مردم و نظام در سال ٨٨ حتی بر دشمنان و رسانه‌های بیگانه نیز آشکار شده است.”

به نظر مى رسد کیهان و رسانه هاى همسو در تلاش اند تا انتقام پیروزى ٩٢ را از رهبران اعتراضات سال ٨٨ بگیرند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large