Skyscraper large

رفع حصر و آزادى زندانیان؛ نخستین خواسته ما

e6+sz5r4ze

محمدرضا خاتمی

سالها خون دل خوردیم و صبر کردیم. سالها آماج تهمت و افترا بودیم و تحمل کردیم. سالها از هر سو باران بلا و رنج بر سرمان بارید و با دل خونین لب خندان آوردیم. سالها فشارهای طاقت فرسا را تحمل کردیم و نشکستیم. سالها در غم یاران در حصر و حبس و در فقد شهیدان بی نام و نشان در خلوت خود گریستیم و دعا کردیم اما ناامید نشدیم. و سر انجام در روزگاری که گمان می کردند دیگر نیستیم و محو شده ایم مردم کاری کردند کارستان. باز ازدرون صندوقهای رای بالیدیم و سر برآوردیم. آنها که آرزویشان مرگ اصلاحات و نابودی اصلاح طلبان بود نمی دانستند که دل میلیونها انسان خانه امن و پناهگاه مستحکم مصلحان خداجو است. 

اما فردا روز جدیدی است. 

روز همبستگی ملی،روز آشتی و مهر،روز صلح و صفا،روز دور ریختن کینه ها،روز گفتن مرگ بر انتقام، روز همه ایرانیان. 

مگر نه آن است که همه و همه، راست و چپ، اصلاح طلب و محافظه کار، تندرو و میانه رو و کند رو بر این اتفاق نظر دارند که ایران عزیز در معرض خطر است و باید دوباره آن را ساخت؟ پس باید دست به دست هم دهیم تا این میهن آسیب دیده را باز بسازیم. 

اینک که همه فهمیده ایم با زور و ارعاب نمی توان اصالتها را از بین برد و اصلاح طلبی گفتمان غالب جامعه ایرانی است، پس بیایید همه اصلاح گر باشیم هر کسی با ادبیات و شیوه خود. آنچه مهم است این است که دریابیم برای ساختن ایران همه ایرانیان باید مشارکت داشته باشند و این وقتی میسر است که همگان بتوانند با کمال احترام و در آرامش و امنیت حرف و ایده خود را آزادانه ابراز دارند و آن را نشر دهند. 

اینک که جشن ملی بر پا شده است اولین درخواست ما این است که با آزادی میر حسین موسوی و مهدی کروبی و زهرا رهنورد و همه زندانیانی که به باور ما بی گناه هستند شیرینی و حلاوت این حماسه سیاسی را دوچندان کنیم. این درخواست میلیونها اصلاح طلبی است که در خلق آرزوی رهبری نقش بی بدیل داشتند و اینک از رهبری می خواهند به این خواسته آنها پاسخ مثبت دهند و دلهای آنها را قرین شادی کنند. 

پیامبر عظیم الشان ما در روز پیروزی بزرگ اسلام بر شرک در روز فتح مکه شعاری دادند که نیاز امروز کشور ما ست. 

الیوم یوم المرحمة

 


  • یادداشت نایب رییس مجلس اصلاحات و دبیرکل پیشین جبهه مشارکت- وبسایت کلمه 
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large