Skyscraper large

همه‌‌ امیدها را نباید به انتخابات بست

65ty4sr46ry45حمزه غالبی، رئیس ستاد جوانان و دانشجویان میرحسین موسوی در انتخابات سال ۸۸ طى نشستى تحلیلى در سالن شهرداری شونه‌برگ برلین گفت: “همه‌‌ی “امیدها” را نباید به انتخابات بست”. 

وی ضمن تاکید بر “تخلف و تقلب” در انتخابات سال ۸۸ گفت که صرف شرکت در انتخابات این دوره به معنای تایید نظام نخواهد بود. وی حذف اکبر هاشمی رفسنجانی از صحنه‌ی رقابت‌ها را “عزم و توانایی” نظام برای پیشبرد اهداف خود دانست. وی گفت که در شرایط حاضر اپوزیسیون نیز “نا‌توان یا فاقد اراده” برای مقابله با رد صلاحیت رفسنجانی است. 

به گفته غالبی، حذف رفسنجانی آشکارا نشان می‌دهد که انتخابات پیش‌رو نیز “آزاد و عادلانه” نیست. وی نهاد دولت را مهم‌ترین نهاد در تعیین سرنوشت مردم در ایران نامید. وی تاکید کرد که گرچه نمی‌توان تصرف دولت را به معنای اجرای تغییرات اساسی در کشور دانست، با این وجود عملکرد دولت بر زندگی روزمره مردم تاثیری ملموس دارد. 

به گزارش دویچه وله، غالبى البته مبارزه انتخاباتی را فرصتی برای طرح مطالبات مردم دانست که حتی برخی از این خواسته‌ها از سوی نامزدها نیز مطرح می‌شوند. به همین علت تحریم پیشاپیش انتخابات، سبب هدر رفتن فرصت‌ها خواهد شد، گرچه در باره اهمیت این فرصت‌ها و امکانات نیز نباید غلو کرد. 

از نظر حمزه غالبی، همه‌‌ی “امیدها” را نباید به انتخابات بست، ولی گفت‌وگوی کنونی میان نیروهای اپوزیسیون نشان می‌دهد که هنوز “تکلیف ما” با این انتخابات روشن نیست و نباید پیش‌هنگام درباره تحریم یا شرکت در انتخابات موضع‌گیری کرد. وی تصریح کرد که خود نیز هنوز تصمیمی در این‌باره نگرفته و مردد است.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large