Skyscraper large

اینترنت؛ هم مجلس شاکى است هم مخابرات!

d98gf54مدیرعامل شرکت مخابرات با اشاره به کندى اینترنت در ایران می گوید: خود ما هم درگیر این موضوع هستیم. همزمان نماینده ناظر مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات از مسدود کردن برخى سایت ها توسط کمیته فیلترینگ انتقاد کرده است. 

به گزارش ایسنا، بر اساس قوانین سازمان تنظیم مقررات ارتباطات قطعی‌های اینترنت مشترکان حدود تعیین شده‌ای دارد که درصورت تجاوز از این حدود شرکت ارائه‌کننده خدمات با جریمه‌هایی مواجه می‌شود اما گاه برای قطعی‌های بلندمدت اینترنت جریمه‌ای وجود ندارد. 

بنابر آنچه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور اعلام کرده، قطعی‌هایی که ناشی از قوه قاهره مانند حوادث طبیعی باشند شامل جریمه نمی‌شوند، در این موارد و تنها مدت زمان قطعی از آبونمان کسری می‌شود. همچنین اگر قطعی اتصال به دلیل خرابی تجهیزات مشترک باشد، شرکت ارائه‌کننده خدمات جریمه نخواهد شد. 

از سوى دیگر نماینده ناظر مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات با اشاره به اقدام کمیته فیلترینگ در مسدود کردن برخى سایت اظهار داشت: نظارت بر پایگاه‌های اطلاع‌رسانی مجازی دارای مجوز طبق قانون با هیأت نظارت بر مطبوعات است. 

علی مطهری در خصوص فیلتر شدن سایت صراط از سوی کمیته فیلترینگ، گفت: این اقدام غیر قانونی است، مجلس سال۸۸ درباره نظارت بر پایگاه‌های اطلاع رسانی مجازی قانونی را به تصویب رساند که براساس آن پایگاه‌های اطلاع‌رسانی مجازی دارای مجوز تحت الشمول قانون مطبوعات قرار گیرد. 

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از حدود ۹ ماه پیش اجرایی شدن این قانون از سوی دولت ابلاغ شد و سایت‌های خبری دارای مجوز زیرنظر، هیات نظارت بر مطبوعات قرار گرفتند. 

وی افزود: تنها هیات نظارت بر مطبوعات می‌تواند در خصوص فیلتر کردن سایت‌های دارای مجوز حکم صادر کند و اقدام به مسدود کردن سایت صراط از سوی کمیته فیلترینگ غیر قانونی است. 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه شورای فیلترینگ باید بر روی سایت‌های بدون مجوز نظارت داشته باشد، گفت: نظارت بر سایت‌هایی که هنوز مجوز فعالیت از شورای نظارت بر مطبوعات نگرفتند و سایر وبلاگ با کمیته فیلترینگ است. 

 نماینده ناظر مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات که با خانه ملت گفت‌وگو کرده است، افزود: پیش از این نیز کمیته فیلترینگ به اینگونه موارد ورود پیدا می‌کرد و سرخود اینگونه فیلترها را انجام می‌داد.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large