Skyscraper large

واردات خودروهای خطرساز هندى به بازار ایران

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

علی جلالی

برخی نمایندگان مجلس در حالى از عدم عرضه خودروهای تولید داخل به بازار گله و شکایت می کنند که به نوشته برخی خبرگزاری های اصولگرا قرار است حجم بالایی از خودروهای خارجی به بازار کشور وارد شود که در این میان خودروهایی با کیفیت های پایین و بعضا خطر ساز به بازار ایران سرازیر خواهند شد و علی رغم به هم ریختن بازار تولید و عرضه کشور، سبب به خطر افتان جان مصرف کنندگان و ایمنی مسافران این نوع وسایل نقلیه خواهند شد. 

خبرگزاری مجلس شورای اسلامی دیروز جمعه به نقل از یک نماینده مجلس با انتقاد از وضعیت فعلی خودروسازی در کشور و بازار عرضه و تولید به نقل از وی نوشت: “خودروهای تولیدی به جای پارک در پارکینگ به بازار عرضه شوند.” 

بنابراین گزارش، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تأکید بر لزوم نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت از مصرف کننده و نهادهای نظارتی بر تولیدات کارخانجات خواستار آن شد تا خودروهای تولید شده به جای پارک در پارکینگ به بازار عرضه شوند. 

به نوشته این خبرگزاری، حسین گروسی با اشاره به عدم تحویل خودروهای تولید به موقع در بازار گفت: “کاهش تولید خودرو و عدم تحویل به موقع دو مشکل عمده خودروسازان است. زمان قبل از بحران در صنعت خودرو روزانه حدود یک میلیون ۵۰ هزار خودرو در کشور تولید می شد اما در حال حاضر این میزان به ۷۴۰ هزار خودور کاهش یافته است.” 

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل کاهش تولید خودرو در کشور افزود:” بنابراین کاهش میزان تولید خودرو در کشور نیز موجب عدم تحویل به موقع خودرو به متقاضیان شده است. کاهش تولید خودرو یک اشکال است و باید رفع شود، این موضوع در قیمت گذاری خودرو نیز تاثیر گذار بوده است. کاهش تولید و به تبع آن عدم تحویل به موقع خودرو بازار  این محصول را آشفته کرده و باید با تقویت این موضوعات بازار خودرو را از آشفتگی خارج کرد.” 

این در حالیست که خبرگزاری ایسنا روز گذشته، از اعطای مجوز واردات به ۱۷ خودروی تازه خبر داد و تعداد مدلهای خودروهای وارداتی به کشور را ۴۲ مدل نوشت. 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، سازمان توسعه تجارت، اسامی چندی پیش فهرست ۲۵ خودروی سواری مجاز برای واردات در سال ۱۳۹۲ را اعلام کرد که به تازگی ۱۷ خودروی جدید به این فهرست اضافه شده است. این خودروهای تازه مجوز گرفته شامل محصولاتی از شرکت‌های هیوندای (۲ خودرو)، ABT (یک خودرو)، آلفا رومئو (دو خودرو)، ام‌جی (یک خودرو)، سانگ یانگ (یک خودرو)، تویوتا (یک خودرو)، جیلی (یک خودرو)، رنو (۶ خودرو) و کیا (دو خودرو) می‌شوند. 

این گزارش در ادامه می افزاید: “به این ترتیب تاکنون خودروهای کره‌ای (کیا، هیوندای و سانگ‌ یانگ)، چینی (SAIC موتور و جیلی)، ایتالیایی (فیات و آلفا رومئو)، ژاپنی (هوندا، میتسوبیشی و تویوتا)، آلمانی (ABT)، سوئدی (ولوو) و فرانسوی (رنو) موفق به دریافت مجوز واردات محصولات خود به ایران شده‌اند. در فهرست خودروهای سواری مجاز برای واردات در سال جاری نام برندهای مطرحی مانند پورشه، بنز، بی‌ام‌و، مازراتی و نیسان به چشم نمی‌خورد. به این ترتیب این خودروها فعلا اجازه ورود به ایران را در سال جاری ندارند.” 

ایسنا همچنین در ادامه مطلب خود با اشاره به آمار گمرک کشور در سال ۱۳۹۱ نوشت: “تعداد معادل ۴۴ هزار و ۳۴۱ دستگاه خودروی سواری به ارزش یک میلیارد و ۸۴ میلیون دلار وارد کشور شده است.اوایل امسال نیز براساس بخشنامه ابلاغی به گمرک ثبت سفارش‌های صادر شده برای واردات خودرو توسط اشخاص، نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو و شرکت‌های بازرگانی کوچک ابطال شد. براین اساس کلیه ثبت سفارش‌های براتی صادر شده برای واردات خودرو که مدت اعتبار آن‌ها هنوز به پایان نرسیده، باطل اعلام شد.” 

این خبرگزاری در خبری دیگر از ورود خودروهای هندی به بازار کشور خبر داده و نوشت: “در شرایطی که چندی پیش مقام‌های هندی از توافقاتی برای صادرات قطعه و خودرو به ایران خبر داده بودند اما برخی کارشناسان داخلی این محصولات را دارای سطح کیفی لازم برای واردات به کشور نمی‌دانند.” 

ایسنا در مطلب فوق به نقل از یک عضو هیات علمی گروه خودرو دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نوشت: “خودروهای هندی کیفیت پایینی داشته و واردات آن‌ها به صلاح صنعت خودرو داخلی نخواهد بود. صنعت خودروی هند اگرچه در بخش خودروهای الکتریکی و نانو به توفیقاتی دسته یافته اما در رابطه با تولید خودروهای معمولی صنعتی عقب مانده محسوب می‌شود.” 

بنابراین گزارش، شهرام آزادی با بیان این‌که خودروهای هندی از قیمت پایینی برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: “اما در مقابل کیفیت این خودروها پایین بوده و حتی پایین‌تر از برخی خودروهای قدیمی در حال تولید در داخل کشور است. قطعات هندی نیز از کیفیت لازم برخوردار نیستند به‌گونه‌ای که قطعه‌سازان ایرانی از لحاظ دانش فنی و سطح کیفی در حد قابل ملاحظه‌ای پیشرفته‌تر از آنها هستند. در حال حاضر نیز شاهد واردات برخی قطعات خودرویی از هند هستیم که در بررسی‌های صورت گرفته کیفیت آنها تایید نشده و تاثیرات نامطلوبی بر کیفیت خودروهای داخلی داشته‌اند.” 

یکی از فعالان بازار قطعات یدکی خودرو در گفت و گویی با راه دیگر ضمن ابراز تأسف از سیاست ها و نحوه مدیریت صنعت خودرو در کشور، در مورد تصمیم به واردات خودروهای ساخته شده از کشور هندوستان هشدار داده و این امر را باعث بروز مشکلات امنیتی مسافران و مشتریان خودرو در کشور دانسته و از مردم خواست تا برای خرید این نوع محصولات دقت بیشتری به خرج داده و تنها به قیمت پایینتر این نوع خودروها توجهی نکنند. 

این فعال بازار که پیش از این نحوه حضور و کیفیت محصولات یدکی هندی در بازار را تجربه کرده است، در مورد نحوه عرضه این نوع محصولات افزود:”ما به عنوان عرضه کنندگان عمده لوازم یدکی خودرو، به مشتریان خود در مورد کیفیت و امکان بروز مشکلات فنی هشدار لازم را می دهیم، اما این کافی نبوده و لازم است تا دست اندرکاران اقتصادی و صنعتی کشور به این امر توجه بیشتری به خرج داده تا امنیت مردم و مسافران به خطر نیافتد. 

کارشناسان بر این عقیده اند که موج واردات از کشور هند و توافق دولت ایران در این مورد، بیشتر به دلیل ناتوانی ایران برای دریافت پول نفت به فروش رفته در بازار کشورهای دیگر است و این امر باعث شده تا بازار عرضه و همچنین تولید کشور به روی محصولات بی کیفیت و بعضا خطر ساز کشورهایی همچون هند، چین، پاکستان و برخی کشورهای دیگر باز شده و امنیت و سلامت مصرف کننده داخلی به خطر بیافتد.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large