Skyscraper large
رئیس شورای قرارگاه عمار:

هاشمى رفسنجانى بیش از حد خود را قبول دارد

s685er4gts

ندا سینا

یکى از مشکلات هاشمى رفسنجانى این است که «بیش از حد خود را قبول دارد». این را مهدی طائب رئیس شورای قرارگاه عمار مى گوید. شورای نگهبان در مورد وضعیت انتخاباتی اسفنذیار رحیم مشایی و اکبر هاشمی رفسنجانی «بر سر دو راهی قرار گرفته»؛ و از سوی دیگر خبرها حاکیست در صورت رد صلاحیت مشایی  احتمال استعفاء یا برگزار نکردن انتخابات از سوی احمدی نژاد وجود دارد تا جایی که ابعاد این نگرانی از زبان طائب نیز به صراحت بیان شده است . 

مهدی طائب با فرض رد صلاحیت اسفندیار رحیم مشایی در بررسی‌های شورای نگهبان گفت: اگر احمدی نژاد از برگزاری انتخابات سر باز زند، بحث عدم کفایت پیش آمده و وزیر کشور باید انتخابات را برگزار کند. 

رئیس شورای قرارگاه عمار، در جمع شماری طلاب بسیجی و روحانیون استان فارس افزود: احمدی‌نژاد در مثل کار کردن مانند همان پهلوانی است که میل‌های سنگین بسیاری پرتاب کرده و گرفتن آنها کار هر کسی نیست. 

طائب تصریح کرد: احمدی‌نژاد مرحله نخست یارانه‌ها را اجرا کرد اما مرحله دوم که سخت‌تر است مانده، قول داد همه را خانه‌دار کند اما چند هزار مسکن مهر به دلیل نبود اعتبار با ۷۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت معطل مانده است.همچنین سهام عدالت را نام‌نویسی کرده اما به کسی سود نپرداخته و بسیاری از کارهای سنگین دیگر که رئیس جمهور بعد باید انجام دهد.  

مهدی طائب همچنین با بیان اینکه اگر صلاحیت مشایی تایید اما صلاحیت هاشمی رد شود «چندان عقلانی نیست»، گفته است، با این اتفاق، جایگاه هاشمی در مجمع تشخیص مصلحت نظام که با حکم آیت الله خامنه‌ای ریاست آنجا را بر عهده دارد، زیر سؤال می‌رود. 

وی افزود: هاشمی خدمات بسیاری به انقلاب کرده اما دو مشکل دارد یکی آن که بیش از حد خود را قبول دارد و دیگر اینکه مطالب را به هنگام متوجه نمی‌شود. 

رئیس شورای مرکزی قرارگاه عمار، با دفاع از حمایت خود از محمود احمدی نژاد در هشت سال گذشته، گفت: «احمدی‌نژاد بدون مشایی همچنان مورد تایید ماست، او فردی ولایتمدار بود اما خود را عوض کرد.» 

طائب خاطرنشان کرد: جریان انحرافی در مقابل غیبت صغری و کبری، ظهور صغری و کبری قرار می‌دهد و استدلال می‌کند به خاطر اینکه نواب خاص حضرت در غیبت صغری فقیه نبودند امکان دارد این کار تکرار شود. 

طائب در عین حال با انتقاد از ثبت‌نام اکبر هاشمی در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری، گفته است «رفسنجانی حال و انرژی ندارد و در پازل فتنه بازی کرد.» او پیش‌بینی کرده که اگر هاشمی رفسنجانی در رقابت‌ها بماند، در دور اول رای نخواهد آورد. 

پیش از این نیز شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به شورای نگهبان خواستار آن شده بودند تا این شورا در جریان بررسی احراز صلاحیت ثبت‌نام کنندگان اکبر هاشمی رفسنجانی و اسفندیار رحیم مشایی را رد صلاحیت کند. 

آن نامه با واکنش و مخالفت‌هایی همراه شد و تعدادی از نمایندگانی که نام آنها به عنوان امضاکنندگان مطرح شده بود، امضای چنین نامه‌ای را تکذیب کردند. 

علیرضا زاکانی، یکی دیگر از نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری از طیف اصولگرایان گفته بود: عناصر دوران سازندگی همراه با عناصر دوران اصلاحات و افراد حاکم فعلی در کشور به دنبال ایجاد تلاطم در آینده کشور هستند. اگر دعوتی برای بازگشت به ۲۰ سال گذشته صورت می‌گیرد به منظور به قهقرا بردن مسیر انقلاب اسلامی است. 

مهدی طائب ، رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار است، قرارگاهی که بعد از جریانات سیاسی سال ۸۸ جهت مقابله با جنگ نرم تشکیل شد. وی پیشتر در تاریخ ۲۶ بهمن‌ماه ٩١، در جمع دانشجویان بسیجی گفته بود: “سوریه استان سی و پنجم و یک استان استراتژیک برای ماست. اگر دشمن به ما هجوم کند و بخواهد سوریه یا خوزستان را بگیرد اولویت با این است که ما سوریه را نگه داریم.” طائب  در ادامه گفته بود: “چوبی که در انتخابات گذشته خوردیم این بود که احمدی‌نژاد تیم‌گرا نبود، اگر با تیم دولت نهم می‌ماند هم خودش اسطوره بود و هم سختی‌هایی که در تحریم‌ها کشیدیم اینقدر زیاد نمی‌بود.”

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large