Skyscraper large
درگيرى موافقان و مخالفان رفسنجانى در قم

احمد منتظرى: مراجع، هاشمى را می‌خواهند

8dxf54s

آنا اشراقی

مدرسه دارالشفاى قم دیروز محل درگیرى روحانیان موافق و مخالف هاشمى رفسنجانى بود؛ گزارش رسیده به روزنامه اینترنتى “راه دیگر” حاکى است در این مدرسه که “مرکز مدیریت حوزه علمیه قم” در آن قرار دارد برخى از هواداران محمد تقى مصباح یزدى (روحانى تندروى نزدیک به رهبر جمهورى اسلامى) در حال نشر شایعاتى علیه هاشمى رفسنجانى بودند که با واکنش برخى دیگر از روحانیان رو به رو شدند.  

حجت الاسلام احمد منتظری فرزند آیت الله منتظری در پاسخ به تماس خبرنگار ما ضمن تایید این خبر گفت: “برخی از طلاب جوان با حضور در مدرسه دارالشفا به شایعه پراکنی و تخریب علیه آقاى هاشمی پرداختند که این عمل باعث برخورد و عکس العمل دیگر حوزویان شد”. 

معادلات در حوزه به هم ریخته 

وى همچنین درباره مواضع مراجع تقلید پیرامون حضور هاشمی رفسنجانی در عرصه رقابتهای ریاست جمهوری گفت: “با حضور آقاى هاشمی کلیه معادلات در جبهه اصولگرایان به ویژه در حوزه به هم ریخته و با حمایت های مراجع بزرگ تقلید از کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی جمع کثیری از حوزویان و طلاب به سمت وی گرایش پیدا کرده اند”.

وى اخبار مربوط به تأکید آیت الله سیستانى و آیت الله وحید خراسانى بر نامزدى هاشمى رفسنجانى را تایید کرد و گفت:  آنها آمدن وى را براى ایران و اسلام با اهمیت مى دانند”. 

+es65rسیستانى نگران ایران است 

همزمان غلامعلى رجایى، از سرداران پیشین جنگ و مدرس کنونى دانشگاه در وبسایت خود نوشته که هاشمى رفسنجانى نیز تأکید مراجع تقلید بر آمدنش را تایید کرده است؛ این پژوهشگر نزدیک به هاشمى رفسنجانى نوشته است: «حاج آقا با تایید این مطلب فرمود آیت الله سیستانی به من پیغام داده است شما باید بیایید وهم این کشتی شکسته وهم ما را نجات بدهید. ازاین تعبیرآقای سیستانی تعجب کردم. معلوم می شود آیت الله با همه گرفتاریهایی که درعراق دارند نگران وضع کشور خود ایران هستند». 

وى همچنین از دیدار على مطهری (نماینده تهران و از بستگان آیت الله وحید خراسانى) با مراجع قم خبر داد و نوشت: «دکتر مطهرى اواخرهفته قبل خدمت بعضی ازمراجع ازجمله آیت الله العظمی وحید رسیده و ایشان و آیت الله العظمی موسوی اردبیلی صریحا نسبت به آمدن آقاى هاشمى اظهار رضایت وحمایت کرده اند».

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large