Skyscraper large

هذیان‌هایى آمیخته به بوی مهرورزی!

20100125- mehrane rezaifar - مهرانه رضایی‌فر

مهرانه رضایی‌فر

رئیس سازمان بهزیستی در شرایطی نمره دولت احمدی نژاد را ۱۰۰ ارزیابی می کند که پس از وعده های پیاپی دولت های پیشین و علی الخصوص دولت محمود احمدی نژاد با شعار مهرورزی، هنوز شروع پروسه صدور کارت معلولین با مشکلات بسیاری رو به روست.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، همایون هاشمی روز یکشنبه در دیدار با کارکنان سازمان بهزیستی استان قزوین، با بیان اینکه تا قبل از آمدن وی و در طول ۱۶ سال گذشته تنها یک هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی احداث شده بود، گفت : «در طول این هشت سال ، بودجه سازمان بهزیستی به نحو چشمگیری افزایش یافت و ۱۶۹ هزار واحد مسکونی در دست ساخت است.»

گذشته از آمار عجیب و غریبی که جناب هاشمی عنوان فرمودند، پیگیری ادامه سخنانشان هم خالی از لطف نیست. رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه معنای واقعی مهرورزی را در دولت احمدی نژاد به وضوح مشاهده کرده، گفت : «از نظر من نمره دولت وی در حوزه پرکار بهزیستی در طول این هشت سال ۱۰۰ است.»

آقای هاشمی در ادامه می افزاید که خواسته های کنونی معلولین، لپ تاپ و ویلچر برقی است !

این در حالی است که قیمت ویلچر معمولی ۱۰ برابر افزایش داشته و هنوز درصد بالایی از افراد نیازمند، قادر به خرید آن نیستند و نیز وعده تحصیل رایگان معلولان هم هنوز محقق نشده و آقای رئیس از لپ تاپ سخن به میان می آورد !

به گزارش خبرگزاری مهر، براساس ماده ۸ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان که در اردیبهشت ماه سال ۸۳ به تصویب دولت و مجلس رسید معلولان واجد شرایط در سنین مختلف می توانند با معرفی سازمان بهزیستی از آموزش رایگان در واحدهای آموزشی تابعه وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم تحقیقات و فناوری ، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دیگر دستگاههای دولتی و نیز دانشگاه آزاد اسلامی بهره مند شوند. سازمان بهزیستی با توجه به اعتبارات خود ، امکاناتی را فراهم و دراختیار تمامی دانشجویان تحت پوشش خود، قرار می دهد که پرداخت کمک هزینه دانشجویی، یکی از اقداماتی است که توسط بهزیستی جهت حمایت از تحصیل معلولان و ارتقای سطح علمی آنها انجام می شود.و هدف از این برنامه تسهیل دستیابی خدمت گیرندگان به آموزشهای عالی در بخش دولتی و غیردولتی می باشد.

در حالی که به گفته سهیل معینی، مدیر انجمن باور، قانون جامع حمایت از حقوق معلولان دانشجویان را از پرداخت شهریه معاف کرده اما این قانون بطور کامل اجرایی نمی شود و دانشگاهها همچنان از معلولان شهریه می گیرند.

شهریه دانشگاه و پرداخت آن فقط یکی از مواردی است که دانشجویان با آن سر و کار دارند و به گفته کارشناسان برای تحصیل این افراد و همچنین حضور در اجتماع موانع و مشکلات بسیاری وجود دارد بطوریکه مناسب نبودن محیط دانشگاهها، اماکن و معابر عمومی ، عدم دسترسی به سرویس حمل و نقل مناسب برای عبور و مرور و…از جمله مشکلات اساسی معلولان است. از سوی دیگر آخرین تحقیقی که درستاد مناسب سازی سازمان بهزیستی انجام شده نشان می دهد که فقط ۶ درصد مبلمان شهری، ۷ درصد فضای آموزشی و ۲۷ درصد فضا و مکانهای عمومی برای استفاده معلولان مناسب سازی شده‌اند و همچنین استان چهارمحال بختیاری با ۱۱ درصد و آذربایجان شرقی ۳۹ درصد دارای کمترین و بیشترین آمار مناسب سازی بوده اند و در این میان سهم استان تهران فقط ۲۴ درصد بوده است.

گویی جناب هاشمی و اعوان و انصار، به مانند آیت ا… طبسی، چنان دغدغه “مکان ملحق شدن به حضرت صاحب الزمان” و نیز “صدور پرچم هایی از سوی ایران برای کمک به ولی عصر” را دارند که دامن از کف داده و هذیان هایی آمیخته به بوی مهرورزی می گویند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large