Skyscraper large
پس از جمع آورى "صراحت‌نامه" در نمايشگاه كتاب

آیا امروز هاشمى می‌آید؟

654ertertert

ندا سینا

همزمان با افزایش درخواست های عمومی برای کاندیداتوری على اکبر هاشمی رفسنجانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و احتمال نامزدى وى در ساعات پایانى ثبت نام و همچنین خبرهایى که نشان از درخواست دو تن از مراجع تقلید یعنى سیدعلی سیستانی و حسین وحید خراسانی از وی برای شرکت در این دوره از انتخابات دارد اما کتاب جنجال برانگیز رفسنجانی در نمایشگاه کتاب امسال جمع آوری شده است. 

علی اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی مسأله‌ی کتاب «صراحت‌نامه» که ظاهرا تا دو روز اول نمایشگاه کتاب ارائه می‌شده است، گفت: این موضوع به این دلیل بوده است که گاهی مواردی به نقل از شخصیت‌ها آورده می‌شود و ما برای این‌که بتوانیم به آن کتاب برای عرضه در نمایشگاه کتاب مجوز بدهیم، مجبوریم این‌گونه نقل قول‌ها را از مراکز ذی‌صلاح استعلام کنیم تا ببینیم نقل قول‌ها با واقعیت تطبیق دارند یا خیر؟ مسأله‌ی این کتاب هم به خاطر این موضوع بوده است. 

کتاب «صراحت‌نامه» حاوی گفت‌وگوی مفصل امیرعباس تقی‌پور، امیر لعلی و آرش محبی با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، است که پیش از این در ماهنامه مدیریت ارتباطات منتشر شده بود. 

اسفند ماه سال گذشته اما  امیر عباس تقی‌پور، مدیر مسئول ماهنامه مدیریت در گفتگویی با مهر از انتشار کتاب «صراحت نامه» در قالب گفتگو با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خبر داده بود که به گفته وی در پی انتشار این گفتگو  ماهنامه مدیریت ارتباطات در هجدهمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها رتبه سوم بخش مصاحبه را نیز به دست آورده بود. 

گفت‌وگو با رفسنجانی پس از انتخابات مناقشه‌انگیز ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ انجام شده و از این رو دیدگاه‌های وی درباره آن انتخابات را نیز شامل می‌شود، از جمله مناظره میان نامزدها و اتهامات مالی که محمود احمدی‌نژاد به خانواده او نسبت داد. 

روز پاسخ  

خبرها حکایت از آمدن هاشمى رفسنجانى دارد؛ چهره اى که به گفته خاتمى «اگر بیاید از این مرحله دشوار می گذریم و بار دیگر حضور مردم و داوری ایشان کار ساز خواهد شد». 

به گزارش روز، در حالی که پیش از این گروه‌های اصلاح‌طلب از سیدمحمد خاتمی، به عنوان کاندیدای اصلی خود برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری یاد کرده بودند،  خاتمی سرانجام از حضور در انتخابات منصرف شد و به استقبال از ورود هاشمی‌رفسنجانی پرداخت. 

هاشمى نیز گفته بود که “برای آمدن به صحنه انتخابات ریاست جمهوری در حال ارزیابی شرایط هستم من بدون موافقت رهبرى وارد عرصه نخواهم شد چون اگر ایشان موافق نباشند نتیجه ای که به بار می آید معکوس خواهد بود”. 

هاشمی‌رفسنجانی در آخرین دیدار خود نیز درباره احتمال حضور خود در انتخابات گفته بود: “اگر قانع شوم در شرایط کنونی حضورم در انتخابات می‌تواند برای نظام و انقلاب اسلامی مفید و مؤثر باشد و به حل مشکلات کمک می‌کند، درنگ نخواهم کرد”. 

امروز روشن مى شود که هاشمى مى آید یا نه؟ پرسشى که برخى ناظران پاسخ اش را براى آینده ایران حیاتى مى دانند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large