Skyscraper large

آیا “پسرخاله” پدیده انتخابات ٩٢ می‌شود؟

6sqdf45zse

عکس ار فارس

آنا اشراقی

در نخستین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهورى،  پسر خاله آیت‌الله خامنه‌ای نیز ثبت‌نام کرد. صادق واعظ‌ زاده که در حال حاضر عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجمع تشخیص مصلحت نظام است درباره دلیل حضور خود در انتخابات گفت: «علت حضور من در  رقابت‌های انتخاباتی پیشنهاد و اصرار گروهی از دانشمندان برجسته کشور و اقشار مردم است». وى افزود که به عنوان نامزد مستقل براى مهار “جنجال و آشوب سیاسى” آمده؛ زیرا به گفته وى «جامعه ما در حالت جنجال و آشوب سیاسی نمی‌تواند پیشرفت کند و هرچه جلو می‌رویم وضعیت سیاسی جامعه با اغتشاش و درگیری بیشتر مواجه می‌شود». 

نکته قابل تأمل این است که نام واعظ زده، علیرغم نزدیکى اش به رهبر جمهورى اسلامى، در میان فهرست ائتلاف هاى اصولگرا دیده نشده است. نزدیکى واعظ زاده به آیت الله خامنه اى علاوه بر روابط نزدیک فامیلى تا آنجاست که وى را به عنوان حقیقى اش در دو مرکز مهم تصمیم گیرى کشور (شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجمع تشخیص مصلحت نظام) منصوب کرده است.

6eqs5r4

عکس از فارس

این در حالى است که بیش از سه ماه پیش، روزنامه کیهان نیز در سرمقاله خود تلویحاً از ظهور کاندیدایى «خوشنام و گمنام» خبر داده و تأکید کرده بود «آنها که از ماه ها و سال ها قبل قبای نامزدی بر تن کرده اند و ستاد و رسانه راه انداخته اند به جای خود محترم! اما می توان خدمتگزارانی را نیز رصد کرد که این قدر عجله نداشته و شاید در بادی امر اکراه داشته باشند وارد گود رقابت انتخاباتی شوند». 

کیهان در شماره امروزش هم در معرفى صادق واعظ زاده نوشته است: «او در دولت اول محمود احمدی‌نژاد اولین معاون علمی رئیس جمهور ایران بود. وی هم اکنون رئیس شورای عالی مرکز الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت است. این نامزد انتخابات ریاست‌‌جمهوری یازدهم در حاشیه ثبت نام خود در ستاد انتخابات کشور در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا از شما برای پیوستن به ائتلاف خاصی دعوت شده است یا خیر، اظهارکرد: بعضی از کاندیداهای انتخاباتی برای ائتلاف از بنده دعوت کرده‌اند، اما دو ائتلاف معروف با بنده تماسی نداشته‌اند».

آیا صادق واعظ زاده را همچون احمدى نژادِ ٨۴، به پدیده این دوره از انتخابات تبدیل خواهند کرد؟ باید براى پاسخ به این پرسش منتظر روزهاى آینده ماند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large