Skyscraper large

پنجره‌های بسته زندان و دستهاى بازِ زندانبان

s6er87ezپنجره سلول های محل نگهداری زندانیان سیاسى برخلاف رویه معمول سازمان زندان ها، بسته نگه داشته می شود و به نگهبانان بند هم دستور داده شده که از هرگونه ارتباط آنها با یکدیگر جلوگیری شود. این آخرین خبرى است که با گذشت شش روز از انتقال ده زندانی سیاسی به سلول های انفرادی بند ۲۴۰ اوین به رسانه ها رسیده؛ وبسایت کلمه از نگهداری این زندانیان در شرایط در ایزوله کامل خبر مى دهد و در همین حال خبرهای نگران کننده ای درباره وضعیت سلامتی تعدادی از این زندانیان می رسد. 

بنا بر این گزارش، این ده زندانی سیاسی به نام های سعید مدنی، عبدالله مومنی، ابوالفضل عابدینی نصر، سیامک قادری، امیرخسرو دلیرثانی، محمد حسن یوسف‌پور سیفی، سعید عابدینی، کامران ایازی، محمد ابراهیمی و پوریا ابراهیمی همچنان در سلول انفرادی به سر می برند و شرایط ویژه ای مغایر با قوانین حاکم بر زندانها دارند. 

گزارش های موجود همچنین از بروز مشکلاتی برای تعدادی از این زندانیان حکایت می کند؛ از جمله سید محمد ابراهیمی که در سلول انفرادی دچار خون ریزی ریه شده و به همین علت به بهداری زندان منتقل شده است. ماموران ساعتی بعد این زندانی را به همراه کپسول اکسیژن به سلول بازگردانده اند. 

عبدالله مومنی هم در روزهای اخیر با شدت گرفتن مشکلات دندان و لثه رو به رو شده اما در خصوص درمان وی اقدامی صورت نگرفته است. 

سعید مدنی هم که پیش از این بر اساس نظر پزشکی قانونی قرار بود برای جراحی کیسه صفرا به بیمارستان منتقل شود، اکنون از پیگیری درمان خود محروم مانده است. 

همچنین طبق گزارش های رسیده به کلمه، رفتار نامناسب و توهین آمیز یکی از نگهبانان با سیامک قادری، باعث اعتراض این زندانی سیاسی و دیگر زندانیان منتقل شده به سلول های انفرادی بند ۲۴۰ شده است. 

بدین ترتیب پس از نزدیک به یک هفته، همچنان تغییری در وضعیت این ۱۰ زندانی سیاسی که از روز یکشنبه هشتم اردیبهشت ماه به علت مقاومت در برابر خواسته های غیر قانونی مسئولان زندان به سلول انفرادی منتقل شدند، ایجاد نشده و فشارها بر ایشان ادامه دارد. 

این در حالی است که جواد مومنی معاون اجرایی رئیس زندان اوین، این زندانیان را تهدید کرده و برخی مسئولان قضایی هم به همسر عبدالله مومنی گفته اند که زندانیان تا ۲۰ روز در سلول انفرادی خواهند ماند. 

خانواده های این ۱۰ زندانی روز دوشنبه از ملاقات با آنها محروم بودند و ۳۵ تن دیگر از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ نیز در اعتراض به این برخوردها، از حضور در سالن ملاقات خودداری کردند. 

مومنی معاون اجرایی زندان متهم به همدستی با مکیان پیمانکار فروشگاه اوین است که گفته می شود به علت تخلفات مالی بازداشت شده است. مکیان پیش از این رفتارهای بد و نامناسبی با زندانیان سیاسی داشته است.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large