Skyscraper large

نمایندگى خدا یا تشویش اذهان عمومی؟

dg54ez63z-سراج پورعزیزی-seraj poor azizi

سراج پورعزیزی

این رشته سر دراز دارد، انگار ماجرای احمدی نژاد پایانی نخواهد داشت، نه گل گشت های او که اکنون در سرآغاز دور چهارمش هستیم و نه بگم بگم هایش و نه بشارت دادنهایش از قول خدا و رسول خدا، او در سفرهای اخیر گفته است که باید دولت، مجلس، قوه قضاییه، نگاه خود را به کشور عوض کنند تا تمام امکانات در اختیار مردم قرار گیرد. وی با تاکید بر اینکه ایستادن پای عدالت سخت است زیرا حضرت علی نتوانستند کار را به سرانجام برسانند در میان مردم شهر قم می گوید، آب سالم آمد و حالا نیازمند رشد جمعیت هستیم و امروز این رشد باید به قبل برگردد، مردم قم نگران افزایش جمعیت نباشند و من از “طرف خدا قول می دهم” که روزی تان می رسد، 

پس از انتشار این گونه سخنان که درخوزستان و قم و سمنان مطرح شد، فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نیز، این سخنان را مصداق تشویش اذهان عمومی و نشانه و بزدلی دانست. فیروزآبادی در واکنس به سخنان اخیر احمدی نژاد گفت: «جو سازی مقام محترم رئیس جمهوری آقای احمدی نژاد در سفر به استان خوزستان غیر قابل قبول و مایه تشویش اذهان عمومی و نشانه و بزدلی است». وی اظهار امیدواری کرده که احمدی‌نژاد به این گفتمان خود خاتمه دهد. 

از سوی دیگر گفته می شود آیت الله خامنه ای نیز در واکنش به اظهارت “رئیس جمهور منتخب خویش” گفته است، اگر احمدی نژاد کاری کند که برای نظام خطر داشته باشد دستور می دهم بازداشتش کنند. 

حمید رضا ترقی عضو با سابقه هیات موتلفه نیز در واکنش به اظهارات اخیر احمدی نژاد در روزنامه قانون نوشته است، سفرهای استانی اخیر احمدی‌نژاد را مغایر با توصیه رهبر می داند. او گفته: «با وجود تاکید رهبری بر این نکته که هر کس تا روز انتخابات سخنی بگوید یا فعلی انجام دهد که موجب نا امیدی مردم یا تحریک احساسات آنها شود قطعا به کشور خیانت کرده است، احمدی نژاد با راه انداختن تجمعات انتخاباتی در قالب سفر استانی یا میتینگ ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی، در حال تبلیغات غیر رسمی برای کاندیداتوری و جمع کردن آرای مردم به نفع اسفندیار رحیم مشایی است. این قبیل اقدامات با سخنان مقام معظم رهبری در تضاد آشکار است».

ترقی همچنین با پیش بینی رد صلاحیت مشایی کاندیدای مورد حمایت احمدی نژاد اشاره کرده و گفته که با اینکه احمدی نژاد می‌داند شورای نگهبان رحیم مشایی را رد صلاحیت می‌کند اما می‌خواهد با ورود او رقابت انتخاباتی را به مبارزه انتخاباتی تبدیل کند و با فشار سیاسی، شورای نگهبان را مجبور به تایید صلاحیت مشایی کند. 

حمیدرضا ترقی صراحتا عنوان کرده که «آقای احمدی نژاد گام در راهی نهاده است که لازمه آن تهدید به افشاگری، بد‌اخلاقی، سیاه و سفید کردن و دو قطبی کردن فضای سیاسی کشور است« . وی در ادامه تصریح کرده احمدی‌نژاد با طرح یارانه‌ ۲۵۰ هزار تومانی  قصد دارد برای کاندیدای جناح خود رای جمع کند.  

پیشتر صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه ایران نیز از دریافت گزارش‌هایی خبر داد که حاکی از “سوءاستفاده از امکانات دولتی و بودجه عمومی” در راستای تبلیغات انتخاباتی هستند. لاریجانی این گونه اقدامات را “مجرمانه” خواند و از شورای نگهبان خواست تا “جهات نظارتی خود را شدت بخشد.”

 ترقی در پایان تهدید کرده است: «قطعا اگر نظام احساس کند خطری جدی نسبت به بحران آفرینی در انتخابات آینده از طرف آقای احمدی نژاد وجود دارد از راهکارهای قانونی مانند مجلس شورای اسلامی و دیگر نهادهای نظام برای برخورد با آن استفاده می‌‌کند». 

به نوشته بی بی سی، علیرضا زاکانی، نماینده مجلس و نامزد یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری نیز از دیگر افرادی است که به سخنان آقای احمدی نژاد واکنش نشان داده است. 

این نماینده مجلس گفت که “مبارزه با مفاسد اقتصادی برای برخی به شعاری برای انحراف افکار عمومی تبدیل شده است.” 

او اضافه کرد: “فردی که برخی اطرافیان و نزدیکانش غرق در فسادهای مالی و اقتصادی هستند نمی تواند مدعی مبارزه با مفاسد اقتصادی باشد. متاسفانه متهمان پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی، بیمه ایران و چندین پرونده اقتصادی دیگر جز حلقه معتمدین رئیس جمهور هستند و آقای احمدی نژاد آنها را خط قرمز خود می داند.” 

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه نیز از دیگر منتقدان سخنرانی آقای احمدی نژاد است، او با غیر قانونی دانستن صحبت های آقای احمدی نژاد گفت: “دادستان کل کشور به عنوان مدعی العموم این موضوع را پیگیری کند.”

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large