Skyscraper large

بیست هزار تن طلا، مفرق شد

sd5f646sdf

سراج پورعزیزی

هر گاه روزهای پایانی دولت ها فرا می رسد گزارش در آمدها و هزینه های دولت از سوی کارشناسان مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. هشت سال پیش در ایران تنها مرکز تنظیم و مدیریت اقتصادی کشور( سازمان برنامه و بودجه)  به واسطه کودتای ارگانیک از صفحه و صحنه مدیریت و برنامه ریزی کشور حذف گردید ، از این رو غیر از آمارسازی های دولتی  مستند دیگری در دسترس نیست. در نتیجه تحلیل گران و کارشناسان این عرصه به ناچار بر گزارش های دولتی اکتفا و اتکا می کنند. 

طیف راست افراطی (اصولگرایان امروزی)  هشت سال قوای کشور را به علاوه درآمدی معادل درآمد یک قرن از فروش نفت را در اختیار داشته اند، حالا و پس از دو دهه خودشان به این نتیجه رسیدند که مسئولیت اداره یک نانوایی هم برایشان زیادی بوده است.

 به همین دلیل آنها باید چشم مبارک را باز کرده و ظلمی که بر مردم تحمیل کرده اند و بابت هشت سال کارنامه مفتضح از مردم عذرخواهی کنند. همچنین اصولگراها باید بپذیرد که به تبع بحران اقتصادی کنونی که از ابتدای مدیریت اصولگرایان به نمایندگی احمدی نژاد بر کشور تحمیل شده است ، جامعه به کارنامه مدل مدیریت نانوایی آنها نمره منفی داده است.

سایت راستگرای خبرآنلاین در این رابطه می نویسد:«درآمدهای نفتی دولت های نهم و دهم معادل ۲۰ هزار تن طلا بوده که گویای بالاترین توان اقتصادی دولت های پس از انقلاب است». این میزان از مجموع درآمدهای همه دولت‌های پیشین بیشتر است. اما گردانندگان این سایت ننوشته اند که در طی هشت سال گذشته به  همت دولت، مجلس و قوه قضایی مورد وثوقشان ۲۰ هزار تن طلا  به مفرغ تبدیل شده است.

در همین حال خبر آنلاین می افزاید، دولت محمود احمدی‌نژاد در سال‌های ۸۴ تا ۹۱، ۸۶۴ میلیارد دلار درآمد داشته که از محل مالیات، اوراق مشارکت، صادرات نفت و خصوصی‌سازی بوده است.

آش به حدی شور شده که  مجتبی ذوالنوری که مدتی “جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران” بوده، عیب دوازده گانه بر دولت الصاق می کند و می افزاید: “خودمحوری و استبداد رای”، “عدم تمکین به رهنمودهای رهبری”‌، “عدم توجه به رهنمودهای مراجع و بزرگان”، “تاثیرپذیری از افراد خاص و محدود”، “عدم رعایت شایسته سالاری در دوره دوم”، “تفاوت در گفتار و عمل”، “عدم هماهنگی با سیاست‌های کلی نظام”، “گریز از قانون”، “عدم نظارت و کنترل بر وضعیت اقتصادی کشور”

ذولنوری افزوده است ، جمع کردن این همه عیب در یک رئیس جمهور یا هر شخص دیگری کافی است تا گفته شود چنین کسی حداقل صلاحیت های لازم برای ورود به یک اداره به عنوان یک کارمند ساده هم ندارد!.

چنین انتقادهای تندی در حالی از سوی حامیان احمدی‌نژاد به او وارد می‌شود که سید علی خامنه‌ای، پس از انتخابات مناقشه‌برانگیز سال ۸۸ او را نزدیک‌ترین رئیس جمهور به خود خواند. همچنین او پیشتر نیز گفته بود : «دولت کنونی، انصافا خدمتگزار، پرکار، با ارزش و صد درصد مورد اعتماد است.»

خبرآنلاین در ادامه نوشته است: چون کاهش قیمت طلا در بازار جهانی به منزله افزایش توان پشتوانه دلار یا همان اقتصاد آمریکا تفسیر می شود. بر همین اساس می توان گفت در این گزاره ها طلا یک مبنای ثابت ارزش محسوب شده و نوسان در ارزش ارزی مانند دلار شکل می گیرد. با توجه به این وضعیت اگر برمبنای قیمت روز طلا طی سالهای ۶۰ تا ۹۱ میزان درآمدهای نفتی را به طلا معادل سازی کنیم، درآمدهای نفتی کشور به طور متوسط معادل ۱۷۹۶ تن طلا در سال بوده است. بالاترین میزان معادل طلایی در سال ۸۶ بوده است که ۸۲ میلیارد درآمد نفتی کشور به نرخ روز معادل ۳۶۵۰ تن طلا بوده و کمترین میزان در سال ۶۴ بوده است که ۶ میلیارد دلار درآمد نفتی کشور ارزشی معادل ۴۳۳ تن طلا داشته است.

در بین دولت های فعال طی سالهای مورد اشاره کمترین میزان درآمد طلایی نفت به دولت های سوم و چهارم باز می گردد که سکانداران اقتصاد کشور در دوران دفاع مقدس بودند. درآمدهای نفتی کشور طی سالهای ۶۰ تا ۶۷ معادل ۸۰۸۸ تن طلا بوده است.

در مقابل بیشترین درآمد طلایی نفت در سالهای ۸۴ تا ۹۱ بوده است. یعنی دوران فعالیت دو دوره احمدی نژاد که در این دوره معادل طلایی درآمدهای سالانه نفتی کشور به رقمی معادل ۲۵۰۰ دلار رسیده و سر جمع آن رقمی معادل ۱۹۹۹۶ تن بوده است.

به این ترتیب سوال اساسی از جناح راست این است، با توجه حجم فراوان توان اقتصادی آیا دستاوردهای دولت انتخابی شما که بیشترین توان اقتصادی را در اختیار داشته است  با دستاوردهای  دیگر دولتها قابل مقایسه است؟  

در همین حال خبرگزاری فارس، به نقل از مصباحی مقدم آورده است، شرایط برای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها فراهم نیست و مجلس مخالف اجرای فاز دوم آن است. متأسفانه نرخ رشد اقتصادی صفر و یا زیر صفر و منفی است و از فرصتهای اجرا شده در اقتصاد نتوانستیم به درستی استفاده کنیم. بودجه مصوب سال گذشته هم در مقایسه با عملکرد ۴۵ درصد فاصله دارد، به طوری که بودجه سال گذشته ۱۶۴ هزار میلیارد تومان بود که ۲۰ هزار میلیارد تومان آن مربوط به درآمد اقتصادی دستگاه‌ها و همچنین ۱۴۴ هزار میلیارد تومان مربوط به درآمدهای عمومی بود، اما آنچه تحقق یافت، کمتر از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large