Skyscraper large
قمار بزرگ در فُجيره امارات

طلای سیاه ایران را ارزان می‌فروشند

sd6f541s

سراج پورعزیزی

ایران نفت خود را به بهایی نازلتر از قیمت معمول در بازار بین المللی می فروشد و فجیره در امارات متحده عربی یکی از بازارهای بزرگ برای معامله نفت ایران است. 

دولت فعلی که حجم بزرگی از صادرات نفتی و واردات کالاهای ضروری کشور را در انحصار دارد،  راه های برون رفت از تحریمها را با پرداخت هزینه های گزاف آزمایش مى کنند و تحت عنوان دور زدن تحریم های بین المللی، سرمایه های ملی را به راحتی آب خوردن به دست غارت گران، سودجویان و فرصت طلبان عرصه اقتصاد می سپارند؛ راهى که اندک بازرگانان فعال در عرصه تخصصی به کمک واسطه های دولتی در ایران نیز در پیش گرفته اند. در این میان گفته می شود بازرگانان ۳۰ درصد از سود خود را صرف دور زدن تحریم ها می شود.

از زمان آغاز تحریم های بین المللی حدود پانزده ماه پیش شرایط برای معامله شرکت های ایرانی با خارج بسیار دشوار شده است. آمریکا تحریم موسسات مالی و بانک های ایرانی را تشدید کرده و اتحادیه اروپا نیز خرید نفت ایران را متوقف کرده است. تحت تاثیر این شرایط بسیاری از شرکت های خارجی از انجام معامله با ایران پرهیز می کنند.

رادیو فردا به نقل از هفته نامه « اکونومیست» می افزاید که ایران  بخش زیادی از قطعات یدکی خطوط هوایی مسافربری ایران در تمام این مدت از بازار سیاه خریداری و تامین شده است. ایران موارد زیادی از کالاهای صنعتی با مصرف دوگانه و یا تجهیزات نظامی و تسلیحات را از چین وارد می کند. در نهایت می توان هر کالایی را در مقابل پرداخت بهای روز آن در بازار ایران پیدا کرد.

هفته نامه « اکونومیست» یادآوری می کند که صنایع نفت و صادرات نفت ایران بیش از هر عرصه دیگری از اقتصاد ایران تحت تاثیر تحریم ها قرار گرفته است به طوری که حجم صادرات نفت از رقم سه میلیون و ۶٠٠ هزار بشکه در سال ٢٠١١ در روز به عددی کمتر از ٨٠٠ هزار بشکه در روز رسیده است. 

 رادیو فردا افزوده است، یکی از راههای تداوم صادرات نفت ایران فروش آن در قالب نفت صادراتی عراق و با استفاده از جعل مدارک است. راه دیگر دور زدن تحریم ها انتقال نفت ایران به کشتی های نفتکش خارجی در آب دریاهای آزاد است. زمانی که یک نفتکش ایرانی نفت خود را به یک کشتی غیر ایرانی منتقل کند تعقیب و ردیابی آن دیگر ممکن نیست.

ناظران می گویند ایران نفت خود را به بهایی نازلتر از قیمت معمول در بازار بین المللی می فروشد . فجیره در امارات متحده عربی یکی از بازارهای بزرگ برای معامله نفت ایران است. از سوی دیگر تحریم های بین المللی به منبع درامد جدیدی برای آن دسته از بانک های خارجی بدل شده که هنوز هم با ایران معامله دارند. به گفته منابع ایرانی یک بانک خارجی در حال حاضر برای نقل و انتقال ارز از ایران حدود پنج درصد کمیسیون اضافی می گیرد. در شرایط عادی کمیسیون یک چنین خدماتی بسیار کمتر از یک درصد است ولی شرکت ها و تجار ایرانی  راه دیگری غیر از پرداخت این مبالغ اضافی ندارند.

بی بی سی در همین رابطه می نویسد: از اواخر تابستان سال گذشته که تحریمها باعث شد ریال در مدت یک هفته حدود ۴۰ درصد ارزش خود را نسبت به دلار از دست بدهد، قاچاق سوخت دوباره بسیار سود آور شده به نحوی که گفته می شود برخی قاچاقچیان تریاک ترجیح داده اند به قاچاق سوخت روی بیاورند. گفته می شود “روزانه حدود ۱۰ میلیون لیتر سوخت از مرزهای شرقی به خارج قاچاق می‌شود.”

اما این قاچاق در ابعاد وسیعتری هم صورت می گیرد و سوخت را از دریای عمان با نفتکش و حتی خط لوله به پاکستان قاچاق می شود.

شهریور سال گذشته احمد نیکوفر٬ معاون اجتماعی مرزبانی ناجا از کشف ۳۲ هزار متر لوله زیرزمینی انتقال سوخت قاچاق در آب‌های هرمزگان خبر داد و گفت “پنج فروند شناور دریایی توقیف و بیش از ۵۰ هزار لیتر سوخت” کشف و ضبط شده است.

پیش از آن احمد مرادی٬ فرماندار بندرعباس در موردی دیگر گفته بود قاچاقچیان برای انتقال سوخت قاچاق خط لوله ای به طول حدود ۱۰ کیلومتر به سمت دریا کشیده بودند.

افزایش قاچاق سوخت باعث شده که شائبه دست داشتن بعضی دستگاه های حکومتی در آن مطرح شود و محمود احمدی نژاد هم در یک سخنرانی بحث برانگیز به همین مسئله اشاره کرد.

او در تیر ماه ۱۳۹۰در “همایش تخصصی راهبردهای نوین در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز” از اصطلاح برادران قاچاقچی استفاده کرد که پس از آن همواره برای توصیف قاچاق وابسته به مراکز قدرت به کار گرفته مى شود. اشاره رییس دولت ایران به نهادهایی بود که به دور از نظارت اقدام به جابجایی غیر قانونی و گسترده کالا می‌کنند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large