Skyscraper large
همسر سردار شهید باکری در اشاره به پيام نوروزى آيت‌الله خامنه‌ای:

اول تکلیف حماسه سیاسى ٨٨ روشن شود

sd6f4sهمسر سردار شهید حمید باکری از سرداران نامدار آذربایجان در سالهاى جنگ، مى گوید: شرط وقوع حماسه سیاسی در سال ۱۳۹۲، تعیین تکلیف حماسه سیاسی مردم در سال ۱۳۸۸ است. وى شرط شرکت خود در انتخابات را حضور میرحسین موسوى دانست و گفته است: «بنده هنوز جناب آقای مهندس میر حسین موسوی را بهترین کاندیدای ریاست جمهوری می دانم و در صورت حضور ایشان رای خواهم داد». 

به گزارش کلمه، فاطمه چهل امیرانی، طى یادداشتى در صفحه فیس بوک خود به مناسبت سال نو نوشته است: «آفرینندگان شور حماسی ۸۸ یا در زندان یا در حصر هستند و یا ناچار به جلای وطن و خانه و کاشانه شده اند و بقیه کلا بی بصیرت و یا خار و خاشاک نامیده شده و عزیزترین ها در سینه قبرستان ها جا گرفتند». 

به باور همسر شهید باکرى «لازم است، تکلیف حماسه ۸۸ معلوم شود تا مردم حماسه ی سیاسی جدیدی در سال ۹۲ بیافرینند». وى در این یادداشت آرزو کرده است که «سال جدید سال، شعور و رشد و آگاهی مردم ایران باشد و اشتباهات تکراری تاریخ دیگر رخ ندهد». 

رهبر جمهورى اسلامى در پیام نوروزى اش سال جدید را سال حماسه سیاسى و حماسه اقتصادى نامگذارى کرده است. 

چه کسى باید توبه کند؟ 

از سوى دیگر، با گذشت بیش از ٧٧٠ روز از حصر غیرقانونى رهبران جنبش سبز، برخى از اصولگرایان هنوز از ضرورت توبه آنها سخن مى گویند اما اردشیر امیر ارجمند،‌ مشاور ارشد میر حسین موسوی مى گوید: «توبه را کسی انجام می‌دهد که مرتکب گناهی شده باشد. آقایان موسوی و کروبی نه مرتکب گناه شده‌اند و نه تخلفی کرده‌اند.» 

به گزارش رادیو فردا، وى با اشاره به این موضوع که بحث توبه در مورد آنان صادق نیست،‌ می‌افزاید: «آقایان موسوی و کروبی یک مطالبه قانونی داشتند که در تضاد با اعمال خلاف قانون و دین است که انجام می‌شود و طرف مقابل است که باید توبه کند،‌ نه آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد.»‌  

dfg4565_opt

فاطمه چهل امیرانى، همسر سردار شهید حمید باکرى و زهرا رهنورد، همسر میرحسین موسوى

به نوشته خبرگزاری فارس،‌ حبیب الله عسگراولادی به تازگى ضمن تأکید بر ضرورت توبه موسوى و کروبى گفته است که «آیت‌الله خامنه‌ای نسبت به این دو محبت کرد،‌ اما آنها از راه‌هایی که برایشان باز شده بود استفاده نکردند». 

آقای امیر ارجمند در این باره می‌گوید: «نمی‌دانم این چه لطف و مرحمتی بوده است که از چهار سال پیش تاکنون،‌ تمام امکانات رسانه‌ای جمهوری اسلامی برای وارد کردن هر تهمتی به آقای موسوی،‌ آقای کروبی و خانم رهنورد بسیج شده است و خودشان هم می‌دانند که دروغ می‌گویند، اما هیچ فرصت دفاع به آنها نمی‌دهند.» 

مشاور ارشد موسوى با اشاره به بیانیه شماره هفدهم میرحسین موسوی و نیز آخرین بیانیه مهدی کروبی تأکید مى کند: «این دو بیانیه راه را برای هر گونه مصالحه شرافتمندانه با در نظر گرفتن حقوق ملت ایران باز گذاشت و طرف مقابل بود که از این فرصت استفاده نکرد.» 

او بر این باور است که آیت الله خامنه‌ای نخستین شخصی بود که قانون را با تایید انتخبات ریاست جمهوری نقض کرد.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large