Skyscraper large
اعتصاب غذاى دراويش به مرحله خطر رسيد

رقص مرگ در زندان

fg456sdqدراویش زندانی در بند ۳۵۰ زندان اوین و زندان عادل آباد شیراز اعتصاب غذا کرده و در شرایط خطرناکى به سر مى برند. علیرضا روشن و مصطفی عبدی  در ملاقاتی که با خانواده‌های خود داشتند از اعتصاب غذای خود خبر داده و اعلام کرده بودند : “به علت نگرانی از وضیعت وکلای زندانی دراویش و وخامت حال دو درویشی که در زندان عادل آباد شیراز با همین خواسته در اعتصاب غذا هستند، ضمن اینکه ملتمسانه از آنها می ‌خواهیم که به اعتصاب خود پایان دهند، راه آنها را پیش گرفته و وارد اعتصاب غذا شده‌ایم”. 

به گزارش مجذوبان نور، آقایان علیرضا روشن و آقای مصطفی عبدی از فعالین حقوق دراویش و پرسنل سایت مجذوبان نور از اول فروردین سال جاری در اعتراض به نگهداری وکلای زندانی دراویش در شرایط نامناسب بندهای امنیتی زندان اوین و برخوردهای خشن و توهین آمیز با آنها دست به اعتصاب غذا زده و خواستار بازگرداندن فوری آنها به بند ۳۵۰ و پیگیری اقدامات درمانی برای آنان  شده‌اند. 

 کسری نوری و صالح مرادی از دیگر دراویش زندانی در زندان عادل آباد شیراز نیز مدت ۶۹ روز است که  در اعتراض به انتقال وکلای دراویش به سلولهای انفرادی بند ۲۰۹، دست به اعتصاب غذا زده اند، هم اکنون پنج روز است که اعتصاب غذای خود را از اعتصاب غذای تر به خشک تغییر داده‌اند و این در حالی است که خانواده این افراد وضع جسمی آنها را “اسفبار و در آستانه مرگ” توصیف کردند. 

به گزارش نداى سبز، کسری نوری در ششمین روز اعتصاب غذای خشک در اثر ضعف شدید از هوش رفته است. 

 هفت نفر از وکلای زندانی دراویش و مدیران سایت مجذوبان نور مدت  ۷۰ روز است که به علت اعتراض به روند غیر قانونی رسیدگی به پرونده و شکایت از تخلفات قاضی صلواتی به سلولهای انفرادی و بند ۲۰۹ منتقل شده‌اند و انتقال و بازجویی‌های آنها با برخورد توهین آمیز و ضرب و شتم همراه بوده است. حال جسمی دو تن از این افراد نیز نگران کننده گزارش شده است.خانواده‌های «وکلای دراویش زندانی و مدیران سایت مجذوبان نور» به همراه جمعی از سایر دراویش گنابادی طی نامه‌ای به آقایان صالح مرادی و کسری نوری، مجددا خواستار پایان دادن به اعتصاب غذای آنها شدند. 

خانواده‌های وکلای دراویش زندانی و جمعی از سایر دراویش گنابادی طی نامه‌ای ضمن قدردانی از اقدام جوانمردانه صالح مرادی و کسری نوری که در اعتراض به انتقال وکلای دراویش به سلول های بند ۲۰۹ زندان اوین دست به اعتصاب غذا زدند، نسبت به وضعیت سلامتی ایشان ابراز نگرانی کرده و خواستار اتمام فوری اعتصاب غذای آنها شدند. 

در تقاضای خانواده‌های این زندانیان برای شکستن اعتصاب غذا آمده است: 

برادران عزیز اکنون شما در انتهای دهه‌ی هفتم اعتصاب غذا در شرایطی بحرانى به سر مى‌برید. در این نبرد جانکاه شما به هر روی پیروز  میدانید و ما و همه دوستان شما به پایدارى و توانمندى شما ایمان داریم. از آنجا که ادامه روند کنونى از نظر جسمى مى‌تواند فاجعه ساز باشد، ما خواستار آن هستیم که هر چه سریعتر اعتصاب غذاى خود را پایان دهید.

ما و دیگر دوستان و همفکران شما، به تندرستى شما نیاز داریم که همچنان با قدرت در راه عدالت و دستیابى به حقوقى که حق مسلم دراویش است، ما را یارى دهید.

ما بیم آن داریم که با ادامه روند کنونى، شرایطى ناگوار براى شما پیش بیاید و در آن صورت هیچگاه خود را نخواهیم بخشید که عمده‌ی این رنجها را براى ما تحمل کرده اید.

امیدواریم که شما عزیزان به خواست خانواده، ما و همه دراویش که شما را صمیمانه دوست دارند هر چه سریعتر پاسخ مثبت دهید. حرف همه ما یکى است و متحد و با صداى بلند مى‌گوییم که شما تلاش خود را حتى بیشتر از ظرفیت جسمى خود انجام داده اید و ما شما را زنده و سلامت و سرافراز مى‌خواهیم.

اگر لبان خشکیده تان را دگر باره به خوردن بازکنید همه دوستداران و آنانی راکه دل در گرو حق دارند، شادمان خواهید کرد و شادی‌هایی از این دست است که منبع نیروی پیشروی و مایه فرا رسیدن بار‌ و بر ِ نهال ایستادگی است. بیش ازاین انبوه یاران و خانواده تان را نگران مگذارید.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large