Skyscraper large
اسفندیار رحیم مشایی خبر داد:

دولت حتی یک روز مانده به انتخابات هم عزل و نصب می‌کند

456xcv

ندا سینا

اسفندیار رحیم مشایی، مشاور محمود احمدى نژاد مى گوید که رییس دولت، حتی یک روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نیز ممکن است تغییراتی را انجام دهد و کسانى را عزل و نصب کند. 

به گزارش ایرنا وى گفته است:  دولت در کنار سایر دست اندرکاران برای سلامت برگزاری انتخابات تلاش می کند. او از قول احمدى نژاد اضافه کرد: اگر احساس کنم به طور پنهان و آشکار شائبه‌ای به تامین سلامت انتخابات وجود داشته باشد با جدیت با آن برخورد خواهم کرد. 

رحیم مشایی همچنین افزود: رییس جمهوری، وزیر کشور و سایر دستگاه‌ها در دولت هرجا به تناسب نیاز، نسبت به تضمین سلامت انتخابات، بسیار کوشا خواهند بود؛ چرا که اعتماد سازی در مردم در قبل و در بعد از انتخابات، موجب شکوه این حماسه ملی خواهد شد. 

مشاور احمدی نژاد با انتقاد از رادیو تلویزیون جمهورى اسلامى افزود: این رسانه در آستانه انتخابات از لحاظ جانبداری از نامزدهای انتخابات آتی ریاست جمهوری خوب عمل نکرده و این سابقه خوبی برای آن نیست. 

مشایی در ادامه با بیان این که احمدی نژاد نشان داده است که عزل و نصب افراد در بالاترین سطوح برای این دولت کار آسانی است، یادآور شد رییس جمهوری حتی یک روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نیز ممکن است تغییراتی را انجام دهد. 

رحیم مشایی افزود: سلامت انتخابات عمومی است، چون ممکن است فردا دولت را متهم کنند که به سمتی گرایش دارد و به همین دلیل دولت در فعالیت‌های انتخاباتی حضور نیافته، گرچه خیلی تحت فشار است و از سویی این که علاقه مندی در کشور به دولت زیاد است. 

به گفته وی در جلسه هیات دولت و همچنین در نشست با استانداران تاکید داشته است که اعضای دولت به هیچ وجه نباید به گونه‌ای عمل کنند که شائبه جانبداری از نامزدی ایجاد شود. 

محمود احمدی نژاد رئیس دولت ایران، در ماه بهمن، در سه سخنرانی جداگانه علیه دخالت در انتخابات هشدار داد و حتی در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب ایران با ذکر اینکه شنیده شده است کسانی می‌خواهند انتخابات را مدیریت و مهندسی کنند گفت: کسی خود را جای مردم نپندارد و با کوته‌بینی تصور نکند که می‌تواند به جای مردم تصمیم بگیرد. 

این سخنان، واکنشی به سخنان علی سعیدی، نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در سپاه پاسداران تلقی شد که گفته بود وظیفه ذاتی سپاه مهندسی معقول و منطقی انتخابات است، هرچند افزوده بود که این کار به معنای دخالت در انتخابات نیست. 

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد در اولین نماز جمعه امسال گفت: ایران تنها کشور جهان است که مردم در آن آزادانه در عرصه انتخابات حضور می‌یابند و به فرد و یا افراد مورد نظر خود رای می‌دهند. 

آیت‌الله احمد جنتی در خطبه‌های هفته گذشته نماز جمعه تهران با اشاره به انتخابات آینده ریاست جمهوری ادامه داد: ما انتخاباتی می‌خواهیم که آزاد، آرام و قانونی باشد و با شرکت گسترده مردم انجام شود و یک انتخابات الگو باشد. 

جنتی در ادامه گفت: همه مردم ما شاهدند که هر کسی برای شرکت در انتخابات، می‌تواند آزادانه ثبت‌نام کند. ما آزادترین انتخابات را در کشورمان داشته‌ایم. 

محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفته است احمدی‌نژاد و طرفدارانش “یک قطب انتخابات آینده” هستند. محمدرضا باهنر در گفت‌وگو با خبرگزاری “مهر” که شنبه، ۳ فروردین ۱۳۹۲ منتشر شده، تاکید کرد که «احمدی‌نژاد هر چقدر هم بگوید در انتخابات دخالت نمی کند؛ به قول معروف آدم  دم خروس را می‌بیند و قسم و آیه فایده ندارد و معلوم است به‌طور آشکار از کسی حمایت می‌کند.» 

در ادامه این گفت‌وگو با اشاره به “بهاری” خواندن اسفندیار رحیم‌مشایی توسط محمود احمدی‌نژاد گفت: «مثلا آقای احمدی نژاد در جشن نوروزی اخیر سه بار به مشایی گفت بهاری، بهاری، بهاری و در سخنرانی ۲۲ بهمن نیز سه بار گفت زنده باد بهار؛ خب این‌ها حتما خلاف قانون است و تخلف انتخاباتی است.» 

 محمدرضا باهنر افزود: «اشکالی ندارد رئیس جمهور کاندیدا داشته باشد اما نمی‌تواند از امکانات دولتی برای تبلیغ آن استفاده کند. مگراین‌که ایشان بگوید شما اشتباه می‌کنید، کاندیدا من مشایی نیست. اما اگر قرار باشد مشایی یکی از کاندیداها باشد و احمدی نژاد از اکنون برای او تبلیغ کند این خلاف قانون است.» 

اصولگرایان طرح مکرر شعار بهار از سوی محمود احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم‌‌مشایی را مهندسی انتخابات می‌دانند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large