Skyscraper large
یکسال پس از مرگ هدی صابر

یک زندانی سیاسی دیگر درگذشت

منصور رادپور زندانی سیاسی بند ویژه امنیتی زندان رجایی شهر کرج عصر دیروز، دوشنبه، اول خرداد ماه ۱۳۹۱ در‌‌ زندان در گذشت. همسر او می‌گوید منصور رادپور سابقه بیماری نداشته اما در دوران زندان تمام مدت از ناراحتی معده رنج می‌برده و شاکی بوده که چرا او را جهت درمان به خارج از زندان منتقل نمی‌کنند.

به گزارش ندای سبز آزادی،  منصور رادپور در ۲۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۶ در جاده چالوس توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و “پس از یک ماه نگهداری و شکنجه در خانه‌های امن وزارت اطلاعات به سالن ده بند چهار زندان گوهردشت و سپس بند سپاه و نهایتا به بند ویژه امنیتی این زندان منتقل شد.وی  در دو حکم جداگانه از سوی شعبه‌های مختلف دادگاه انقلاب اسلامی کرج، با اتهاماتی مانند “اقدام علیه امنیت ملی” و “همکاری با سازمان مجاهدین خلق ایران” در مجموع به هشت سال زندان محکوم شده بود.

همسر رادپور شب گذشته در گفتگو با روز گفت:نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده. خبر را تازه به ما دادند. ماخوابیده بودیم یکی از دوستانش از زندان زنگ زد و گفت منصور مرده است. به زندان زنگ زدم کسی جواب نداد. تا فردا باید صبر کنم. با بچه‌هایم تنها هستم. یک پسر ۱۱ ساله و یک دختر ۱۸ ساله.

وی درباره سابقه بیماری همسرش گفت:هیچ بیماری خاصی نداشت. فقط می‌گفت مشکل ریه دارم و معده‌ام درد می‌کند. می گفت چرا جهت مداوا به خارج از زندان منتقلم نمی‌کنند. ماه‌ها نامه نگاری کردم و دادگاه رفتم. کسی به ما جوابی نداد.

همسر رادپور گفت:آخرین ملاقات هفته گذشته بود. بچه‌هایش را هم بردم. آخر تاکید کرده بود که می‌خواهد بچه‌هایش را ببیند. دخترش را دید ولی پسرش را راه ندادند. همه‌اش می‌خواست محمد رضا، پسر ۱۱ ساله‌اش را ببیند. راهش ندادند. داغ دیدن بچه به دلش ماند. خدا ازشان نگذرد. شوهر اول من شهید شده، منصور شوهر دومم بود. به هزار بلا گرفتارم. در خانه‌های مردم سرگردانم. مریض احوالم. کار می‌کردم بچه‌ام را بتوانم عمل کنم. همه امیدشان این بود که بالاخره پدرشان از زندان آزاد می‌شود. حالا یک سال، دو سال بالاخره برمی گردد بالای سرشان. بچه‌ها الان بغض کرده‌اند. نمی‌دانم با‌هاشان چکار کنم. دخترم روی مبل بغض کرده و افتاده و پسرم هنوز نمی داند چه اتفاقی افتاده. مانده‌ام به این بچه‌ها چه بگویم؟

وضعیت بحرانی یک زندانی سیاسی

از سوی دیگر، احمد رونقی ملکی، پدر حسین رونقی ملکی نیز ضمن تایید خبر از کار افتادن یکی از کلیه های فرزندش می گوید: “وضعیت جسمانی حسین در شرایط بدی قرار داد و چندین پزشک نیز نظر خود را در زمینه اعطای مرخصی و برخورداری وی از حق درمان ارائه داده و نیاز به مرخصی استعلاجی و تسریع در درمان وی را تایید کردند و ادامه روند فعلی را خطر بزرگی برای جان حسین دانسته و گفته اند که وی هر چه سریع تر باید تحت عمل جراحی قرار گیرد.”

به گزارش سحام نیوز پدر وی اظهار کرد که پزشکان جندین بار بعد از عمل وی در ماههای قبل تاکید کرده بودند که با بازگشت حسین به زندان و عدم اتمام دوره درمانش، حسین کلیه های خود را از دست خواهد داد، ولی مسئولین امر با بی توجهی به توصیه های پزشکان و بازگرداندن وی به زندان در مسیری قدم گذاشتند که کلیه های حسین از بین رفت و اکنون کل بدنش در معرض عفونت قرار دارد که اگر به زودی تحت عمل قرار نگیرد با خطر مرگ مواجه خواهد شد.

وی با اشاره به از کار افتادن کلیه سمت چپ وی و نیز گلایه از مسئولان قضایی به دلیل عدم اعطای مرخصی استعلاجی گفت:”کلیه سمت راست وی نیز فعلا طبق آخرین اسناد پزشکی و نیز تصاویر سی تی اسکن هسته ای ، بیش از ۲۰ درصد تخریب شده است و مسئولین قضایی بایستی هر چه سریع تر، قبل از آنکه دیر شود به وضعیت حسین رسیدگی کنند.”

وی در پاسخ به اینکه مسئولین قضائی چه اقدامی در راستای درمان حسین و اعطای مرخصی به او انجام دادند و روند رسیدگی به پرونده پزشکی حسین، اظهار داشتند:” دادستانی و مسئولین زندان تاکنون همکاری های لازم را انجام داده اند، ولی چند نفری از مامورین سپاه هستند که بنا بدلایلی با بنده خصومت شخصی و اختلافاتی دارند و مانع تسریع در روند پرونده حسین و رسیدگی به وضعیت حسین می شوند. این دوستان قبلا نیز بارها بنده و فرزندم را تهدید کرده و گفته بودند که فرزندت در اختیار ماست و ما می توانیم او را بکشیم.”

احمد رونقی در ادامه اظهار داشت: نمی شود که بدلیل اختلافاتی که بنده با ۵ نفر از مامورین سپاه دارم آنان بخواهند فرزند مرا بکشند و قوه قضائیه نباید تحت تاثیر این افراد بوده و در انجام وظایف و مسئولیت های خود بواسطه حضور و فشار تنی چند از این ماموران کوتاهی کنند؛ چرا که چهره واقعی این افراد که در این ارگان مقدس نفوذه کرده اند و باعث بدبینی به سپاه، و انقلاب اسلامی ما که حاصل خون هزارن شهید است باید شناخته شود. و بنده این موضوع را قبلا نیز به مسئولین قضایی گفته و متذکر شده ام تا جلوی عملکرد ناشایست و خودسرانه این افراد گرفته شود. زیرا الان ما شاهد وضعیتی هستیم که در صدد حذف فیزیکی حسین هستند و به گفته های خود در مورد کشتن حسین عمل می کنند.”

وی در پایان این مصاحبه، خواستار توجه و رسیدگی مسئولین پرونده به بیماری و وضعیت جسمانی فرزندش شد و گفت حکم حسین صادر شده و محکوم به ۱۵ سال حبس شده است اما اینکه بخواهند حسین را در داخل زندان به این نحو بکشند نقض حقوق فرزندم به عنوان زندانی سیاسی است و باید مسئولین در رعایت حق و عدالت کوشا بوده و همیشه خدا را در نظر داشته باشند.

Update apparently this was available in beta mobile spy 2.
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large