Skyscraper large
شکایت قاضی کهریزک از احمد توکلی

متّهم، شاکی شد

سعید مرتضوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و متهم به شکنجه زندانیان سیاسی در کهریزک، که ماه گذشته با دادن “قول شرف برای استعفا” به احمد توکلی (رئیس مرکز پژوهش های مجلس) دولت احمدی نژاد را از زیر تیغ استیضاح  به در برده بود، اکنون نه تنها منکر هر گونه “قول شرف” به نمایندگان استیضاح کننده شده بلکه گفته است از احمد توکلی شکایت خواهد کرد. او در نامه ای نوشته است: “بحث «قول شرف» که توسط ایشان [توکلی] در مجلس و متعاقباً در رسانه‌های معاند، سوژه‌ای جهت تخریب و انتقام‌گیری از خدمات گذشته اینجانب گردید مطلب دروغ و کذبی است که آقای توکلی جهت تدارک جنگ روانی و تبلیغاتی علیه اینجانب و به منظور دفاع از خود در مجلس شورای اسلامی ساخته‌اند.”

به گزارش روز، اوایل فروردین ماه جاری، ۲۰ نماینده مجلس در واکنش به انتصاب سعید مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی، طرح استیضاح وزیر کار را امضا کردند تا در صورت ادامه حضور مرتضوی در این سازمان، شیخ الاسلامی را به استیضاح بکشانند. اما۲۷ فروردین در روز استیضاح ۱۹ نماینده در آستانه برکناری وزیر کار از استیضاح وی انصراف دادند. در آن روز غلامعلی حداد عادل میانجیگری کرده و از نمایندگان خواسته بود به دلیل اینکه سعید مرتضوی “قول شرف” داده از مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی انصراف دهد، پیگیر استیضاح وزیر کار نشوند.

در همان روز بود که احمد توکلی به خبرنگاران گفت مرتضوی چند روز پیش در حضور حداد عادل “متن استعفای” خود را نوشته و سپس “قول شرف” داده است که دیگر به سازمان تامین اجتماعی “برنگردد”.

بنا بر این گزارش، مرتضوی که از آمران قتل های کهریزک و زهرا کاظمی – عکاس ایرانی-کانادایی – است به کل منکر بحث “شرافت” شده است. او “خدای سبحان” را شاهد گرفته تا بگوید که “چنین لفظی (قول شرف) را نه در جلسه با جناب آقای حداد عادل و نه در جلسه با آقای توکلی بکار نبرده‌ام. لفظ «قول شرف» ساخته و پرداخته آقای توکلی است که از ایشان در این خصوص شکایت نموده‌ام.”

مرتضوی البته اذعان کرده که درست سه روز پس از آنکه قول و قرار های خود را با نمایندگان مجلس گذاشته ، با چراغ خاموش به قوه قضائیه رفته و علیه توکلی “شکایت” کرده است. به گفته وی “این پرونده از تاریخ ۳۰ فروردین ۹۱ تحت کلاسه ۹۱۰۰۲۵ در شعبه ۹ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تهران مطرح ‌رسیدگی است.”

ناظران می گویند پس از تمسخر نمایندگان اصولگرا در مجلس در جلسه سئوال از احمدی نژاد، این جدیدترین رو دستی است که دولت  به مخالفان خود در پارلمان می زند.

از میان ۲۰ نماینده طراح استیضاح تنها علی مطهری از امضای خود انصراف نداده بود. وی پس از “حکمیت” توکلی پرسیده بود: “چطور این افراد به قول مرتضوی اطمینان کردند”.  به گفته فرزند آیت الله مرتضی مطهری (از تئوریسین های جمهوری اسلامی) “برخی از استیضاح‌کنندگان خام شدند و فریب خوردند‌.”

 از سوی دیگر احمد توکلی رئیس مرکز پژوهش های مجلس به خبرگزاری فارس گفت: “من خدا را شکر می‌کنم که شاکیان من افرادی مثل مرتضوی، ملک‌زاده، مشایی، جوانفکر و رحیمی هستند و من در مقابل این افراد قدرت دفاع از خودم را نزد قاضی دارم و انشاءالله پاسخ خواهم داد.”

وی در اظهارات خود از “شیر شدن” مدیر عامل تامین اجتماعی خبر داده و تصریح کرده است: “همینکه آقای مرتضوی تا چند روز پیش که احتمال استیضاح وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی را می‌داد سکوت کرده بود و حالا شیر شده است، بهترین دلیل است که نامبرده حرفی برای گفتن ندارد.”

اواخر هفته گذشته شش تن از استیضاح کنندگان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتشار نامه ای خطاب به “مردم و کارگران” اعلام کردند با توجه به پیگیری حکم غیر قانونی مرتضوی در دیوان عدالت اداری منتظر رسیدگی به این حکم خواهند بود و در صورت به سرانجام نرسیدن این پرونده استیضاح را در مجلس نهم به جریان خواهند انداخت. حمد توکلی، علی مطهری، مسعود پزشکیان، محمد دهقان، الیاس نادران و حسین نجابت امضا کنندگان بیانیه ای مذکور هستند.

توکلی گفت: “وقتی در استیضاحی که انجام خواهیم داد اسناد علیه او را افشا کردیم، معلوم خواهد شد چه کسی دروغگو است.”

Tell them about all your relevant skills, why you are a strong candidate for the graduate school and the compelling reasons why they dissertationauthors.com should consider your personal statement for college and offer you a place in the program.
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large